Zagadka logiczna

Dane wejściowe są takie:

  • Mam konto w PKO BP, z którego raz na jakiś czas przydałoby się nadać jakiś przelew.
  • Do autoryzacji przelewów online korzystam z aplikacji – tokena. Aplikacja jest powiązana z konkretnym fizycznym urządzeniem, a aktywuje się ją poprzez SMSa wysłanego na konkretny numer telefonu.
  • Alternatywnymi metodami autoryzacji są potwierdzenia SMS (wysyłane na polski numer) lub karty-zdrapki z kodami (wysyłane na polski adres). Metodę autoryzacji mogę zmienić online, nie mam jednak możliwości zmiany numeru na który wysyłany jest token bądź SMSy.
  • Numer telefonu do aktywacji tokena ustala się w oddziale banku lub na infolinii. Rzecz jasna, musi być to polski numer.
  • Numer, który ustaliłam jakiś czas temu, z różnych powodów jest już nieaktywny i nie mam do niego dostępu.

No dobrze, ale o co chodzi? Otóż cegłofon, na którym miałam zainstalowaną aplikację-token, zdechł mi znienacka sam ze starości. Zdążyłam już sobie kupić nowy, ale bez dostępu do starego numeru nie jestem w stanie zainstalować i skonfigurować na nim tokena. Właściwie to do żadnej innej polskiej karty SIM też za bardzo nie mam dostępu…

Zastanawiam się od dwóch dni, czy siedząc tutaj na drugim końcu świata mam jakąkolwiek możliwość skonfigurowania sobie przelewów online bez konieczności wracania do kraju. Wydaje mi się, że sprawa jest beznadziejna, ale może coś przeoczyłam?

Za wszystkie mądre pomysły z góry dziękuję. Jak któryś zadziała, to stawiam zapas soju, jedwabników w puszkach i ciastek z ryby. Tudzież czego tam chcecie 😉

Leave a Reply